fbpx

Szkolenie specjalistyczne – Dron do zadań Inżynieryjnych z uprawnieniami do NSTS-01 + STS-01

4990,00 

Czas trwania szkolenia to 44 godziny dydaktyczne, co w przeliczeniu daje 33 godzin zegarowe:

  • usługa stacjonarna: ~7 godzin dydaktycznych = 5 godzin zegarowych (szkolenie praktyczne, stacjonarne)
  • usługa zdalna w czasie rzeczywistym: ~37 łącznie godzin dydaktycznych = 28 godzin zegarowych (szkolenie teoretyczne, zdalne w czasie rzeczywistym, w tym egzamin)

Szkolenie promujące zeroemisyjność w ramach zielonych kompetencji do wykorzystania dronowej technologii lotniczej do celów transformacji cyfrowej, obrazowania ziemi i geoinformacji (termowizja, inspekcje, fotografia lotnicza) wraz z uprawnieniami do NSTS-01 oraz STS-01 i organizacją egzaminu ULC.

 

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą zdobyć teoretyczne i praktyczne umiejętności w zakresie operacji lotniczych z użyciem dronów typu wielowirnikowiec oraz podnieść swoje kwalifikacje w życiu prywatnym i zawodowym, rozwijając zielone kompetencje. Szkolenie jest dedykowane tym, którzy pragną wspierać transformację cyfrową i zeroemisyjność, wykorzystując drony do zbierania i analizy danych oraz inspekcji infrastruktury, w tym paneli fotowoltaicznych oraz innych obiektów technicznych, z zastosowaniem m.in kamer termowizyjnych.

Kurs skierowany jest do osób, które ukończyły 18 rż. zarówno do tych stawiających pierwsze kroki wśród bezzałogowych statków powietrznych, jak i do osób posiadających wiedzę w zakresie pilotażu dronów, a chcących podnieść swoje kwalifikacje.Uczestnicy kursu powinni ukończyć szkolenie w podkategorii A1/A3, które należy zrealizować na stronie Urzędu lotnictwa Cywilnego, co jest działaniem bezpłatnym i wynika z wytycznych Prezesa ULC https://register.uav.pansa.pl

Program

Ukończenie szkolenia pozwoli na zdobycie kompetencji dronowych oraz umiejętności i wiedzy pozwalającej zdać egzamin niezależnie od posiadanego doświadczenia w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych.

Szkolenie teoretyczne (szkolenie grupowe, online w czasie rzeczywistym) – ~37 łącznie godzin dydaktycznych:
co w przeliczeniu na godziny zegarowe daje 16 godzin teoretycznych zajęć dronowych, 10 godzin komputerowych zajęć specjalistycznych, 2 godziny egzaminu z wiedzy teoretycznej

Szkolenie teoretyczne, część dronowa NSTS-01 oraz STS-01 (szkolenie grupowe)
Szkolenie jest realizowane w formie wykładów on-line prowadzonych w czasie rzeczywistym przy wykorzytaniu platformy ZOOM. Podczas tej części szkolenia, zostaną omówione zagadnienia z zakresu:

  • Ograniczenia możliwości człowieka
  • Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi
  • Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko w powietrzu
  • Ogólna wiedza na temat systemów bezzałogowych statków powietrznych
  • Osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego w locie
  • Przepisy lotnicze
  • Meteorologia
  • Procedury operacyjne

Czas trwania poszczególnych tematów określony w harmonogramie może ulec zmianie w zależności od tempa przyswajania wiedzy przez Uczestników szkolenia.

Podczas szkolenia teoretycznego przewidziana jest jedna, dłuższa przerwa wynosząca 30 minut.

Szkolenie teoretyczne, część specjalistyczna (moduł zeroemisyjnych metod pomiarów inżynieryjnych – termowizja i inspekcje, termomodernizacja i straty ciepła, inspekcje obiektów technicznych, paneli fotowoltaicznych oraz fotogrametria z niskiego pułapu w tym zobrazowanie ziemi z lotu BSP i wykorzystanie zebranych danych do usług z tym związanych)
Szkolenie realizowane zdalnie przy wykorzystaniu platformy ZOOM, w czasie rzeczywistym z instruktorem prowadzącym – realizowane w sposób teoretyczno-warsztatowy z wykorzytaniem programów informatycznych do przetwarzania danych zebranych przy pomocy drona i z współdzieleniem ekranu. Podczas szkolenia zostaną omówione zagadnienia z zakresu:

  • Analiza obrazu termowizyjnego
  • Prawa promieniowania podczerwonego
  • Analiza fotografii termicznych różnych rozdzielczości
  • Dostosowywanie zakresu mierzonych temperatur do charakterystyki misji
  • Interpretacja pozyskanych danych w specjalistycznym oprogramowaniu
  • Pisanie raportu wskazującego wnioski i zalecenia spostrzeżone podczas analizy inspekcji termicznej obiektu

Czas trwania poszczególnych tematów określony w harmonogramie może ulec zmianie w zależności od tempa przyswajania wiedzy przez Uczestników szkolenia.

Podczas szkolenia teoretycznego przewidziana jest jedna, dłuższa przerwa wynosząca 30 minut


Szkolenie praktyczne + ocena umiejętności praktycznych – łącznie ~7 godzin dydaktycznych, co w przeliczeniu na godziny zegarowe daje 5 godzin indywidualnych zajęć praktycznych dronowych realizowanych stacjonarnie.

Ze względu na specyfikę szkolenia, część praktyczna jest ustalana indywidualnie z uczestnikiem usługi i odbędzie się w okresie od rozpoczęcia usługi rozwojowej do zakończenia. Szczegółowe dni i godziny części praktycznej kursu dla każdego z uczestników dostępne będą u osoby nadzorującej usługę po stronie Dostawcy usług. Sporządzany harmonogram zajęć może ulegać zmianom, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, dostępność przestrzeni powietrznej lub sytuacje losowe.

Szkolenie praktyczne jest realizowane w formie indywidualnych zajęć z instruktorem i swoim zakresem obejmuje:

  • Czynności przed lotem (w tym m.in. sprawdzenie drona i sensorów, stref lotniczych)
  • Procedury w trakcie lotu (nauka praktyczego i bezpiecznego pilotażu BSP, planowanie lotów automatycznych m.in. do inwentaryzacji i/lub inspekcji energetycznych, przygotowujących do głównych celów jakimi są zdanie egzaminu ULC oraz realizacja zadań firmy)
  • Czynności po zakończeniu lotu
  • Realizacje lotów specjalistycznych z programowaniem misji i analizą danych

Kursant/ka po szkoleniu, nabędzie umiejętności pilotowania bezzałogowego statku powietrznego, płynnego operowania drążkami sterującymi, umiejętności związane z podstawowymi zagadnieniami filmowania z drona, zdobędzie wiedzę dot. praktycznego sprawdzania warunków meteorologicznych i dostosowania lotu do panującej pogody oraz wykonania czynności przedstartowych związanych z aktualnymi przepisami prawa.


Termin zakończenia usługi:

Na datę zakończenia usługi rozwojowej wpływa wiele czynników:

  • warunki pogodowe,
  • dyspozycyjność Trenerów,
  • dyspozycyjność Uczestnika usługi,
  • dostępność przestrzeni powietrznej,
  • dostępność oraz stan techniczny infrastruktury,
  • zdawalność Uczestnika.

W przypadku sprzyjających czynników zakończenie usługi może nastąpić przed planowanym terminem.

______________________________________________________________________________________________________________

Forma świadczenia usługi:

Usługę mieszana (usługa stacjonarna połączona z usługą zdalną w czasie rzeczywistym).

Usługa realizowana jest w godzinach zegarowych.

Czas trwania szkolenia to 44 godziny dydaktyczne, co w przeliczeniu daje 33 godzin zegarowe:

  • usługa stacjonarna: ~7 godzin dydaktycznych = 5 godzin zegarowych (szkolenie praktyczne, stacjonarne)
  • usługa zdalna w czasie rzeczywistym: ~37 łącznie godzin dydaktycznych = 28 godzin zegarowych (szkolenie teoretyczne, zdalne w czasie rzeczywistym, w tym egzamin)

Efekty uczenia się
Po szkoleniu kursant/tka:

1. Uzasadnia wybór odpowiedni sprzętu do realizacji misji lotniczych do celów inżynieryjnych oraz inspekcyjnych
2. Rozróżnia sposoby wykorzystania różnych danych do celów analiz i tworzenia usług;
3. Rozróżnia wykorzystywane w geoinformatyce układy współrzędnych oraz zakres ich wykorzystania;
4. Buduje samodzielnie łańcuch przetwarzania danych pochodzących z wielu źródeł w celu przeprowadzenia analizy lub budowy usług – z
wykorzystaniem wybranych narzędzi lub języków programowania;

5. Tworzy analizy oraz raporty danych, przetworzonych przy pomocy oprogramowania,

Sposób walidacji:
Ocena umiejętności praktycznych – ocena umiejętności praktycznych na potrzeby operacji wykonywanych w ramach danego scenariusza
standardowego obejmuje tematy uwzględnione w ramach szkolenia praktycznego. Ocena umiejętności praktycznych jest przeprowadzana w trakcie szkolenia praktycznego i jest jego integralną częścią. Za przeprowadzenie oceny umiejętności praktycznych odpowiada instruktor prowadzący szkolenie praktyczne.
Data oceny umiejętności praktycznych jest uzależniona od terminów realizacji szkolenia
praktycznego oraz warunków pogodowych i dostępności przestrzeni powietrznej.

Egzamin z wiedzy teoretycznej – 2 godziny zegarowe – obejmuje co najmniej 80 pytań, mających na celu ocenę wiedzy pilota bezzałogowego statku powietrznego. Uzyskanie przez Kursanta co najmniej 75% całkowitej liczby punktów jest równoznaczne ze zdaniem przez niego egzaminu z wiedzy teoretycznej.
Egzamin organizowany jest przez Ośrodek Szkolenia, Realizacja odbywa się przez niezależny podmiot egzaminacyjny wyznaczony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Termin egzaminu z wiedzy teoretycznej uzależniony jest od zebrania się grupy. Uwzględniony jest maksymalny czas trwania egzaminu. Rzeczywisty czas trwania egzaminu jest zależny od Uczestnika szkolenia.

Informacje o materiałach dla uczestników usługi

W ramach szkolenia uczestnicy usługi rozwojowej biorą udział w wykładach on-line prowadzonych w czasie rzeczywistym z instruktorem prowadzącym, wraz ze współdzieleniem ekrany. Linki dostępu do wirtualnej sali szkoleniowej aktywne są na czas trwania wykładów w częsci teoretycznej, zgodnie z harmonogramem. Podczas wykładów, uczestnikom udostępniamy jest ekran z materiałami szkoleniowymi, a wszystkie jego slajdy są w czasie rzeczywistym omawiane. Uczestnicy szkolenia mogą na bieżąco zadawać pytania i prowadzić z instruktorem prowadzącym dyskusję. Ośrodek szkolenie nie przewiduje udostępniania wyżej wymienionych materiałów w formie papierowej. Dodatkowo kursanci otrzymują dostęp do platformy e-learningowej Ośrodka Szkolenia, gdzie znajdują się testy wiedzy, wspomagające proces przyswajania zdobytej wiedzy oraz przygotowującego do egzaminu końcowego.

Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia, uczestnik ponosi we własnym zakresie.

Warunki techniczne
1) platforma /rodzaj komunikatora: Szkolenie teoretyczne jest realizowane w formie zdalnej za pośrednictwem platformy ZOOM. Uczestnik
szkolenia uzyskuje dostęp do platformy e-learningowej należącej do ośrodka szkoleniowego EDURISE Nina Matela.
2) minimalne wymagania sprzętowe: komputer posiadający mikrofon i głośniki, z dostępem do Internetu lub telefon/tablet z dostępem do
Internetu.
3) minimalne wymagania dotyczące parametrów łącza sieciowego: zalecana przepustowość w przypadku grupowych rozmów wideo – 800 kb/s /
1,0 Mb/s (w górę / w dół) dla wysokiej jakości wideo.
4) obsługiwane systemy operacyjne: systemy Windows, macOS i Linux.

5) okres ważności linku umożliwiającego uczestnictwo w spotkaniu on-line: do zakończenia spotkania.

 

 

Termin szkolenia (teoria)

Dowolny termin

Lokalizacja szkolenia praktycznego

Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków

Shopping Cart

Zapytaj o produkt